VISION QUEST - LÉTO 2023

RITUÁL HLEDÁNÍ VLASTNÍ VIZE
26.8. - 30.8.2023
Tuněchodský Mlýn (Kladruby u Stříbra)

       pod vedením Davida Štětky    

JARO 2023
JARO 2023

Rozhovor s Davidem o Vision Questu a potní chýši Inipi obsahuje hodně podrobných a doplňujících informací k oběma rituálům. 

Vision Quest je prastarý rituál, který je zaměřený na nalezení vize pro vlastní život. Pomáhá "hledajícím" usmířit se se svým dosavadním životem, utřídit si svoje životní preference a nalézt směřování a poslání pro svojí další cestu.

Hledající stráví 3 dny a 3 noci bez jídla a pití (s vybavením pro zajištění osobního tepla a sucha) v lese, kde bude mít možnost nahlédnout hluboko do svého nitra a setkat se se svými omezeními, představami a strachy. Tím dostává možnost projít vnitřní transformací a objevit své nové já, které je schopné nést a realizovat osobní vizi.

Vision Questem v lakotské tradici vás bude provázet David Štětka, v souladu s tradicí, kterou mu předal jeho dlouholetý učitel Jorge Redtailhawk. 

David má 10 let zkušeností s provázením původními a léčebnými rituály a nadále se v tomto směru vzdělává a postupuje. Závěrečnou iniciaci k vedení Vision Questů dostal od svého učitele po dlouholeté přípravě v roce 2021. Sám v minulosti jako hledající absolvoval 6 vision questů, v roli pomáhajícího mnoho dalších. 

Vision Questu předchází dlouhodobá vnitřní příprava, sepsání dopisu o záměru, meditace, vázání modlitebních tabákových váčků, které pak budou sloužit v lese jako ochrana vašeho prostoru.

Upozornění: Rituál není terapie a každý účastník jej absolvuje dobrovolně a na své vlastní riziko. Veškerá zdravotní i psychická omezení je třeba při zájmu o účast včas a předem konzultovat s vedoucím rituálu.  ​ 

Formy účasti

Vision Questu se účastní hledající, kteří stráví svůj čas v lese a také pomocníci, jejichž úkolem je pomáhat s přípravou a údržbou prostoru zázemí, po celou dobu rituálu udržovat v zázemí oheň a zajišťovat vše, co je třeba. Úloha hledajících je jasná, hledat svou vlastní vizi a směr. Úloha pomocníků je neméně důležitá a pro společenství a samotné pomocníky velice přínosná. Společenství/komunita, která se propojí pro podporu hledajících a stráví společně na krásném místě několik dní, je velice obohacující a vyživující. I zde lze vlastně nalézt svůj směr a získat autentický prožitek nesobecké služby.

Čas a místo konání.

Celá událost začíná na místě v sobotu 26.8. kolem 16.00 a končí ve středu 30.8. odpoledne. Budeme v krásném prostředí Tuněchodského mlýna, kudy protéká říčka Úhlavka a nad kterým se tyčí divoké skály. Na začátku a na konci rituálu bude pro všechny zúčastněné očistný rituál Inipi - potní chýše.

Cena

Příspěvek na celou akci (zahrnuje práci a péči průvodce, pro pomocníky po celou dobu a 1 noc pro hledající krásné ubytování, jídlo v zázemí a veškeré technické zabezpečení)

Hledající: 7000 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 2000 Kč)

Pomocníci: 4000 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 1500 Kč)

Děti: 1000 Kč nebo dle dohody na základě věku

Hledajícím i pomocníkům zašleme po přihlášení podrobné informace k vlastní přípravě a úhradě zálohy.

DALŠÍ TERMÍN VISION QUESTU - JARO 2024,  už je taktéž možno se hlásit

 PŘIHLÁŠKA - VISION QUEST