VISION QUEST - JARO 2023

RITUÁL HLEDÁNÍ VLASTNÍ VIZE
19.5. - 23.5.2023
Tuněchodský Mlýn (Kladruby u Stříbra)

       pod vedením Davida Štětky    

Vision Quest je prastarý rituál, který je zaměřený na nalezení vize pro vlastní život. Pomáhá "hledajícím" usmířit se se svým dosavadním životem, utřídit si svoje životní preference a nalézt směřování a poslání pro svojí další cestu.

Hledající stráví 3 dny a 3 noci bez jídla a pití (s vybavením pro zajištění osobního tepla a sucha) v lese, kde bude mít možnost nahlédnout hluboko do svého nitra a setkat se se svými omezeními, představami a strachy. Tím dostává možnost projít vnitřní transformací a objevit své nové já, které je schopné nést a realizovat osobní vizi.

Vision Questem v lakotské tradici vás bude provázet David Štětka, v souladu s tradicí, kterou mu předal jeho dlouholetý učitel Jorge Redtailhawk.

Vision Questu předchází dlouhodobá příprava, sepsání dopisu o záměru, meditace, vázání modlitebních tabákových váčků, které pak budou sloužit v lese jako ochrana vašeho prostoru.

Upozornění: Rituál není terapie a každý účastník jej absolvuje dobrovolně a na své vlastní riziko. Veškerá zdravotní i psychická omezení je třeba při zájmu o účast včas a předem konzultovat s vedoucím rituálu.  ​ 

Formy účasti

Vision Questu se účastní hledající, kteří stráví svůj čas v lese a také pomocníci, jejichž úkolem je pomáhat s přípravou a údržbou prostoru zázemí, po celou dobu rituálu udržovat v zázemí oheň a zajišťovat vše, co je třeba. Úloha hledajících je jasná, hledat svou vlastní vizi a směr. Úloha pomocníků je neméně důležitá a pro společenství a samotné pomocníky velice přínosná. Společenství/komunita, která se propojí pro podporu hledajících a stráví společně na krásném místě několik dní, je velice obohacující a vyživující. I zde lze vlastně nalézt svůj směr a získat autentický prožitek nesobecké služby.

Čas a místo konání.

Celá událost začíná na místě v pátek 19.5. kolem 16.00 a končí v úterý 23.5. odpoledne. Budeme v krásném prostředí Tuněchodského mlýna, kudy protéká říčka Úhlavka a nad kterým se tyčí divoké skály. Na začátku a na konci rituálu bude pro všechny zúčastněné očistný rituál Inipi - potní chýše.

Cena

Příspěvek na celou akci (zahrnuje práci a péči průvodce, pro pomocníky po celou dobu a 1 noc pro hledající krásné ubytování, jídlo v zázemí a veškeré technické zabezpečení)

Hledající: 7000 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 2000 Kč)

Pomocníci: 4000 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 1500 Kč)

Děti: 1000 Kč nebo dle dohody na základě věku

Hledajícím i pomocníkům zašleme po přihlášení podrobné informace k vlastní přípravě a úhradě zálohy.

DALŠÍ TERMÍN VISION QUESTU - SRPEN 2023 - 26.8. - 30.8., už je taktéž možno se hlásit

 PŘIHLÁŠKA - VISION QUEST