VISION QUEST - ZÁŘÍ 2024

RITUÁL HLEDÁNÍ VLASTNÍ VIZE
6.9. - 10.9.2024
Tuněchodský Mlýn (Kladruby u Stříbra)

       pod vedením Davida Štětky 

Jarní Vision Quest byl plný zeleně, zpěvu ptactva, mládí, dětství a nových začátků. Sešla na něm krásná a silná skupina hledajících i pomocníků. A pro svou vizi si došli tentokrát úplně všichni. Stále jsme plní vděčnosti.
Zářijový Vision Quest s sebou nese silnou energii lásky, vášně, úrody, podpory běžících projektů a vztahů a výživy sebe sama. Prostě hodně ve znamení jižního směru a všech jeho kvalit. Ale díky měsíci jeho konání se ho krásně dotkne i strana západní (směr odpuštění a pouštění). Ponese tedy velmi silný léčebný a hojivý potenciál   

KVĚTEN 2024
KVĚTEN 2024

Rozhovor s Davidem o Vision Questu a potní chýši Inipi obsahuje hodně podrobných a doplňujících informací k oběma rituálům. 

Vision Quest je prastarý rituál, který je zaměřený na nalezení vize pro vlastní život. Pomáhá "hledajícím" usmířit se se svým dosavadním životem, utřídit si svoje životní preference a nalézt směřování a poslání pro svojí další cestu.

Hledající stráví 3 dny a 3 noci bez jídla a pití (s vybavením pro zajištění osobního tepla a sucha) v lese, kde bude mít možnost nahlédnout hluboko do svého nitra a setkat se se svými omezeními, představami a strachy. Tím dostává možnost projít vnitřní transformací a objevit své nové já, které je schopné nést a realizovat osobní vizi.

Vision Questem v lakotské tradici vás bude provázet David Štětka, v souladu s tradicí, kterou mu předal jeho dlouholetý učitel Jorge Redtailhawk. 

David má 11 let zkušeností s provázením původními a léčebnými rituály a nadále se v tomto směru vzdělává a postupuje. Závěrečnou iniciaci k vedení Vision Questů dostal od svého učitele po dlouholeté přípravě v roce 2021. Sám v minulosti jako hledající absolvoval 6 vision questů, v roli pomáhajícího mnoho dalších. 

Vision Questu předchází dlouhodobá vnitřní i praktická příprava, sepsání dopisu o záměru, meditace a vázání modlitebních tabákových váčků, které pak budou sloužit v lese jako ochrana vašeho prostoru.

Upozornění: Rituál není terapie a každý účastník jej absolvuje dobrovolně a na své vlastní riziko. Veškerá zdravotní i psychická omezení je třeba při zájmu o účast včas a předem konzultovat s vedoucím rituálu.  ​ 

Formy účasti

Vision Questu se účastní hledající, kteří stráví svůj čas v lese a také pomocníci, jejichž úkolem je pomáhat s přípravou a údržbou prostoru zázemí, po celou dobu rituálu udržovat v zázemí oheň a zajišťovat vše, co je třeba. Úloha hledajících je jasná, hledat svou vlastní vizi a směr. Úloha pomocníků je neméně důležitá a pro společenství a samotné pomocníky velice přínosná. Společenství/komunita, která se propojí pro podporu hledajících a stráví společně na krásném místě několik dní, je velice obohacující a vyživující. I zde lze vlastně nalézt svůj směr a získat autentický prožitek nesobecké služby.

Čas a místo konání.

Celá událost začíná na místě v pátek 6.9. kolem 16.00 a končí v úterý 10.9. odpoledne. Budeme v krásném prostředí Tuněchodského mlýna, kudy protéká říčka Úhlavka a nad kterým se tyčí divoké skály. Na začátku a na konci rituálu bude pro všechny zúčastněné očistný rituál Inipi - potní chýše.

Cena

Příspěvek na celou akci (zahrnuje práci a péči průvodce, krásné ubytování pro pomocníky po celou dobu a 1 noc pro hledající, jídlo v zázemí a veškeré technické a organizační zabezpečení)

Hledající: 7000 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 2000 Kč)

Pomocníci: 4500 Kč (záloha pro závaznou přihlášku 2000 Kč)

Děti: 1000-2000 Kč nebo dle dohody na základě věku

Hledajícím i pomocníkům zašleme po přihlášení podrobné informace k vlastní přípravě a úhradě zálohy.

NA DALŠÍ TERMÍNY VISION QUESTU - KVĚTEN 2025/ZÁŘÍ 2025,  už je možno se hlásit

Reference od účastníků:

"Vision Quest nebyl o skálopevné vizi, že jsem vyvolený (ačkoliv to by mi taky nevadilo). Rozvine to ve vás vnímání různých osobních kvalit, které díky tomu vidíte i u ostatních. Dopad celého obřadu vám zviditelní mimo jiné vaše vzorce a programy, které díky tomu nahlédnete a kvalitativně to ovlivní nejen vás, ale i celé vaše okolí. Více sami sobě najednou rozumíte, sami sebe chápete a dáváte si více času a prostoru vnímat, co se ve vás odehrává. To samé obracíte do světa a k druhým lidem. Čas je vzácný a dojde vám že s ním nechcete mrhat.
S pokorou a projasněním za to děkuji Kateřině, Davidovi, všem souputníkům a pomocníkům. 
Jan - Questor"

"Byly to.3 užasne noci, v souladu s MatkouZemí..Pocit hladu zmizel druhy den a i bez vody se dalo prezit, opravdu mi zafungovali  2 pomocnici" kteri se k tomu, přiznali"  Patři jim muj laskyplné diky.  Nebyla me ani zima, a pocit bezpeči v noci byl skvěly,kdyz clovek vi, ze tam dole,,o nem vedí,mysli na nej u ohně. Lada - Questorka

 PŘIHLÁŠKA - VISION QUEST 

REFERENCE