RITUÁL INDIÁNSKÉ POTNÍ CHÝŠE INIPI

RITUÁL POTNÍ CHÝŠE  

sobota - 31. července 2021

sraz v 9.00 (cca do 15.30) 

s Davidem Štětkou

Zahrada Chotěšovského kláštera - Klášterní 69, Chotěšov.

Potní chýše je příležitostí udělat všemu novému místo tím, že odložíte staré, nefunkční a nepotřebné kvality a nánosy. Pobyt v chýši i její příprava přináší možnost úplně se zastavit a na okamžik naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Zjistit, jak se vlastně cítí, co mu chybí a kam chce směřovat. Takovou příležitost je dobré nepropásnout. Sejdeme se klášterní zahradě v Chotěšově, kde společně připravíme a prožijeme prastarý indiánský rituál. Je třeba se sejít včas, protože společně připravujeme oheň i chýši, což je nezbytnou součástí celé události a propojení se s celou skupinou.

S sebou: muži - trenýrky, bavlněné tričko / ženy - bavlněné šaty nebo sarong, starou karimatku na sezení, malý ručník do chýše, velký potom na utření, drobný osobní předmět na oltář Inipi

Příspěvek na technické zabezpečení je 500 Kč. V rámci rituálu potní chýše, který čerpá z  lakotské tradice se vždy snažíme vybrat i extra příspěvek na indiánské kmeny z rezervace Pine Ridge, kteří pro naší generaci dokázali tento rituál navzdory represím zachovat. Příspěvek je dobrovolný, není povinný, nicméně je moc fajn. Vybrané peníze pak vozí náš učitel Jorge Redtail Hawk do Jižní Dakoty.  

Přivezte s sebou něco dobrého (pomazánku a chléb, ovoce, buchtu apod.) na společné posezení u jídla po skončení rituálu.

PŘIHLÁŠKY PŘEDEM NUTNÉ!

PŘIHLÁŠKA NA CHÝŠI