ŽIVELNÉ ŽENY

Taneční uskupení 5 žen různých věků a energií, které tančí raději improvizovaně než organizovaně. Tančíme spolu už třetím rokem a baví nás to čím dál tím víc. V tanci nás přitahují témata, která mají nějakou nosnou myšlenku. Prošly jsme divokým  tancem Živlů (o povaze živlů, jejich naprosté odlišnosti a zároveň samozřejmosti jejich souhry),  zhostily se tématu Cyklické ženy tak, aby bylo trochu odlehčenou formou pochopitelné i mužům a ženám, které se s ním ještě nepropojily (prožitkově naučné taneční zpracování tématu 4 fází ženského menstruačního cyklu, kterými žena v průběhu měsíce prochází. Panna, Matka, Čarodějka a Vědma). 

V  květnu 2019 jsme dokončily choreografii (ne)SEBELÁSKY, která zpracovává téma sebeodmítání, sebekritiky a sebepřijetí. Protože je to téma nelehké a velice osobní, bylo třeba s ním pracovat opatrně a pozvolna :-). 

Naší další metou, kterou právě procházíme jsou "Čakrové tance" :-)... už jsme se protančily 2. čakrou - ornamentální, 3... ohnivá čakra :-) je momentálně v plném proudu. V lednu začínáme s 1. - kořenovou čakrou.. 

náš fcb - "Živelné ženy" najdete  ZDE 

ŽIVLY

premiéra vystoupení leden 2017

příprava tance 2. čakry :-)
příprava tance 2. čakry :-)

CYKLICKÁ ŽENA

(na fotografii fáze Čarodějky)

premiéra vystoupení červen 2018

fáze Vědmy

(ne)SEBELÁSKY 

Premiéra - 29.5. 2019

Kde už jsme vystoupily: Festival letem světem v Plzni (leden 2017), Taneční večer ŽENY - Moving station v Plzni (červen 2017), LOVE festival v Plzni (květen 2018), Taneční večer ŽENY - Moving station v Plzni (červen 2018), Vernisáž obrazů Ivany Mrázkové v Plzni (červenec 2018), Zázračná planeta Země - Bečov nad Teplou (srpen 2018), Festival Cesta žena - matky v Plzni (říjen 2018), 1. Waldorfský ples v Plzni (únor 2019), Taneční představení ŽENY - Moving Station v Plzeni (květen 2019),  Chebské dvorky - módní přehlídka Lenky Tomandlové  (červen 2019), Festival Avatar Plzeň (červen 2019), Love Festival (červen 2019), Festival Afrika naživo (červen 2019), Zázračná planeta země - Bečov nad Teplou (srpen 2019)  

TRÉNINKY

nepravidelné čtvrtky od 17.30 v KD Jas, případně nedělní odpolední soustředění

Členky:

Kateřina Štětková 

 Markéta Smazalová

Kateřina Vojtová

Petra Sebastian

Alena Jiráčková