ŽIVELNÉ ŽENY

Taneční uskupení 4 žen různých věků a energií, které tančí raději improvizovaně než organizovaně. Tančíme spolu už šestým (!) rokem a baví nás to čím dál tím víc. V tanci nás přitahují témata, která mají nějakou nosnou myšlenku. Prošly jsme divokým  tancem Živlů (o povaze živlů, jejich naprosté odlišnosti a zároveň samozřejmosti jejich souhry),  zhostily se tématu Cyklické ženy tak, aby bylo trochu odlehčenou formou pochopitelné i mužům a ženám, které se s ním ještě nepropojily (prožitkově naučné taneční zpracování tématu 4 fází ženského menstruačního cyklu, kterými žena v průběhu měsíce prochází. Panna, Matka, Čarodějka a Vědma). 

V  květnu 2019 jsme dokončily choreografii (ne)SEBELÁSKY, která zpracovává téma sebeodmítání, sebekritiky a sebepřijetí. Protože je to téma nelehké a velice osobní, bylo třeba s ním pracovat oooopatrně a pozvolna :-). 

Naší další metou, kterou právě procházíme jsou "Čakrové tance" aneb "HRA O JABLKO :-)

1. čakra - ŽIVOČIŠNÁ - přímé spojení se zemí, s podstatou našeho bytí, ale i boj o přežití. Elegantně zvířecí choreografie, kde zasetí semínka jabloně do země, dává vznik všemu následujícímu.  

2. čakra - TVOŘIVOST - centrum kreativity a sexuální energie. Plyne jako element vody, která ho charakterizuje. Jako je voda tvořená krystaly, my tvoříme ornamenty. Energie této čakry vyjádřená živými obrazy a ornamentální choreografií. 

 3. čakra -  HRA S OHNĚM  - centrum vnitřní síly a projevených citů a emocí. Hřeje a pálí jako oheň. U ohně se můžeme ohřát, můžeme přes něj skákat, ale oheň nás může také spálit. Intenzivní konstelační choreografie dotýkající se nakládání s ženskou tvořivou a sexuální energií v poměrně nedávné historii.

4. čakra - SRDEČNÍ a KO(S)MICKÁ - tanečně/pantomimický příběh o vyléčení zlomeného srce 

5. čakra - KOMUNIKACE - sisisisidoladáááákaždýmůžezpívatnebotakytancovatnebocokolivjinéhotvořivéhodělat  

6. čakra - KDE SE NÁM TOULÁ???? :-)

SOUSTŘEDĚNÍ ŽŽ - 25.- 27.2. na tajném místě

náš fcb - "Živelné ženy" najdete  ZDE 

3. čakra - hra s ohněm
3. čakra - hra s ohněm

4. čakra - srdeční
4. čakra - srdeční
2. čakra - tvořivá - živý obraz
2. čakra - tvořivá - živý obraz
5. čakra - komunikace
5. čakra - komunikace

CYKLICKÁ ŽENA - fáze čarodějky - premiéra květen 2018
CYKLICKÁ ŽENA - fáze čarodějky - premiéra květen 2018
1. čakra - živočišná
1. čakra - živočišná

(ne)Sebelásky - premiéra květen 2019
(ne)Sebelásky - premiéra květen 2019
ŽIVLY - VZDUCH - premiéra leden 2017
ŽIVLY - VZDUCH - premiéra leden 2017

Kde už jsme vystoupily: Festival letem světem v Plzni (leden 2017), Taneční večer ŽENY - Moving station v Plzni (červen 2017), LOVE festival v Plzni (květen 2018), Taneční večer ŽENY - Moving station v Plzni (červen 2018), Vernisáž obrazů Ivany Mrázkové v Plzni (červenec 2018), Zázračná planeta Země - Bečov nad Teplou (srpen 2018), Festival Cesta žena - matky v Plzni (říjen 2018), 1. Waldorfský ples v Plzni (únor 2019), Taneční představení ŽENY - Moving Station v Plzni (květen 2019),  Chebské dvorky - módní přehlídka Lenky Tomandlové  (červen 2019), Festival Avatar Plzeň (červen 2019), Love Festival (červen 2019), Festival Afrika naživo (červen 2019), Zázračná planeta země - Bečov nad Teplou (srpen 2019), Love Festival (červen 2020), Cafe Terasa Plzeň (červenec 2020) , Zázračná planeta Země - Bečov nad Teplou (srpen 2020), ŽENY Vol. 5 - Moving Station (červen 2021), Café Terasa Plzeň (srpen 2021), Love day Plzeň (září 2021) 

TRÉNINKY

úterky od 18.30 v KD Jas 

Členky:

Kateřina Štětková 

Kateřina Vojtová Kašparová

Petra Thea Sebastian

Alena Jiráčková

Martina Petrakovičková (v záběhu :-)