LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, taneční kruh Spirála, Živelné ženy, Radostné tělo a kreativní pohyb, programová produkce Spirály

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci se věnuji  intenzivně a s láskou již 10 let. Kromě tanečních večerů volného tance s tématy i bez témat,  pořádám intenzívní taneční víkendy, vedu taneční kruh Spirála a taneční sdružení Živelné ženy, tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD) a chystám se na to znovu. Vystudovala jsem na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a snažím se na sobě nadále pracovat a neustrnout. Poskytuji i individuální rozvojové a pohybové poradenství. Ale hlavně - tanec je má vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

MARKÉTA SMAZALOVÁ (DJ Mamba Zelená při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, Živelné ženy 

Markéta (MarSi) o sobě říká: "Jsem tanečnicí tělem i duší, a také průvodkyní na cestě sebe-poznání a sebe-léčení skrze spontánní tanec. Díky tomuto naprosto svobodnému (vnějšímu i vnitřnímu) pohybu při skvělé hudbě různých žánrů se v bezpečném prostoru můžeme skrze své tělo snadněji potkat sami se sebou i se svou duší, a ještě více se tak propojit se svými potřebami a touhami... K tomuto tvořivému, oživujícímu a také radostnému procesu nám stačí chuť a odvaha nechat se překvapit sami sebou - dovolit si prožít a projevit navenek vše, co k nám přijde... Není tedy vůbec nutné "umět tancovat", protože spontánní tanec má mnoho podob a často může probíhat spíše uvnitř nás díky meditaci v pohybu... Miluju práci s lidmi a po tančírnách emocí, čaker a jiných (nejenom) hlubokých témat ke mně přichází další a další inspirace... Moc ráda i Vás provedu tímto "tvořivým tancem", který může být zdrojem odpočinku i nové energie a chuti do života! ;-)")" 

LUCIE TALOVÁ

Jóga  - víkend Kořeny a křídla - tanec a jóga

Lucie: "Na cestu jógy jsem se vydala už docela dávno a stále mě překvapuje, jak hluboká je moudrost celého jógového systému, který vede k poznání sebe sama a k procesu vnitřní proměny. Díky józe nacházím pevnou půdu pod nohama, o kterou se mohu opřít a v klidu se ponořit do blaženého ticha, nebo na které mohu tančit a radovat se ze Života..." 


IVANA BRANDNEROVÁ

Seminář - Dary ženského cyklu a vůně pro každou fázi

ESENCIÁLNÍ OLEJE doTerra (www.esencezeme.cz)

Od dětství ráda zpívám a tančím, miluji hudbu i ticho, léčivé vibrace lidských hlasů, zvuk lesa, vody, praskání ohně, dotek větru, krásu vůní. Žiji s manželem Markem a synem Šimonem v Nové Huti u Plzně, v místě, kde je příroda nablízku. Od roku 2014 mne na mé životní cestě doprovází esenciální oleje doTerra. Tyto oživující vůně, malí léčitelé v lahvičkách, mi vnáší do života nový rozměr. Těší mne, když se o jejich poselství mohu dělit s ostatními. 

MICHAELA PETERSEN

Tance silových zvířat

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA

Potní chýše INIPI

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim začal sám věnovat. Věřím, že díky zachování této pradávné tradice dostáváme my v našich zemích možnost, obracet se ke svým původním spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet.

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

TEREZA SLÁMOVÁ

Loona Dance
Jsem žena a k ženě tanec patří od nepaměti. V dětství jsem si radostně poskakovala, pobrukovala, ale pak to nějak usnulo,  bylo zapomenuto... Prošla jsem si street dance a hiphopem, ale moje srdce vždy táhly především latinsko-americké rytmy - salsa, bachata - krásné párové tance. Získala si mě i velmi uvolňující a uzemňující "Afrika" - houpavé pohyby jdoucí přímo ze země. Když slyším hudbu z Havaje, automaticky se začnu usmívat a pohupovat do rytmu a velmi ženský "Orient" mě také nenechá chladnou :-) . V roce 2018 jsem nastoupila na roční sebepoznávací prožitkový taneční program v Loona Dance Academy a úspěšně získala "papír" jako akreditovaná lektorka tohoto tance. Nejen že jsem nahlédla do zákoutí mé duše, ale našla jsem nástroj - tanec Loona Dance, který výše uvedené taneční rytmy a pohyby spojuje, podporuje ženství a navíc umí jít i hlouběji, pokud to sami dovolíme. Velice ráda Tě uvedu do tajů tohoto krásného ženského tance, který je jednoduchý, jemný a přesto velmi účinný. Přijď se uvolnit, zatančit si bez složitých choreografií, stoupnout si hrdě do svého ženství a na malý okamžik zapomenout na denní starosti a nespočet rolí, kterými si žena za den prochází. Pojď to zkusit, těším se na Tebe!

NADĚŽDA HOŠŤÁLKOVÁ

Kruhové písně a improvizace 

Jsem Naděžda Hošťálková a mojí vášní je zpěv ve vícehlase. Zpěv pro mě představuje úžasnou cestu sebepoznávání a rozvoje tvořivosti. Těší mě navracet lidi ke společnému zpěvu a muzicírování "pro radost" při nejrůznějších činnostech a příležitostech, bez nároků na hudební zkušenosti a vzdělání, bez hodnocení a tlaku na výkon.

Od roku 2017 pořádám v Plzni a okolí pod názvem VÍCEHLAS pravidelné hudební dílny, kam může přijít kdokoliv, kdo má potřebu a chuť zpívat. Smyslem těchto setkání je zažít a užít si radost ze souznění hlasů a zároveň objevovat a rozvíjet svůj tvůrčí potenciál.

V prostoru Spirála si se mnou můžete přijít 1 x měsíčně užít dvě hodiny pohybově - hudebních her, vokálně - instrumentální improvizace a zpěvu. Prostě si budeme různě hrát a hodně zpívat. A domů budete odcházet rozzáření a s písní na rtech.

Nepracuji s notami, nýbrž v duchu ústní tradice, se zapojením celého těla. Program mých dílen zahrnuje probuzení těla a hlasu, pohybové hry, rytmicko - melodické hříčky s prvky body percussion, zpěv lidových písní z různých koutů světa, a cappellové skladby, kruhové písně a vokálně - instrumentální improvizace, zhudebňování textů atp.

Videoukázky z dílen VÍCEHLASU:

https://www.youtube.com/channel/UCcTpE7FMcmCBDE6TIZv1Hmg

Více informací:

https://www.vicehlas.cz/

https://www.facebook.com/vicehlas.czTEREZIE DUBINOVÁ

Seminář - Archetyp lásky a partnerství - Ježíš a Máří Magdaléna

Hebraistka, kulturoložka, astroterapeutka, autorka knih mj. "Ženy v Bibli, ženy dnes" a "Kořeny ženské spirituality". Žena, manželka, matka. Raduji se z možností, které lidstvu nabízí nové paradigma a růst vibrace naší milované planety Země, zkoumám je a žiji. Bloguji na www.oheladom.cz