LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, taneční kruh Spirála, Živelné ženy, Vertikála pro děti, Radostné tělo

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci se věnuji  intenzivně a s láskou již 10 let. Kromě tanečních večerů volného tance s tématy i bez témat,  pořádám intenzívní taneční víkendy, vedu taneční kroužek pro děti, taneční kruh Spirála a taneční sdružení Živelné ženy, tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD) a chystám se na to znovu. Vystudovala jsem na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a snažím se na sobě nadále pracovat a neustrnout. Poskytuji i individuální rozvojové a pohybové poradenství. Ale hlavně - tanec je má vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

MARKÉTA SMAZALOVÁ (DJ Mamba Zelená při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, Živelné ženy, Vertikála pro děti

Markéta (MaBa) o sobě říká: "Jsem tanečnicí tělem i duší, a také průvodkyní na cestě sebe-poznání a sebe-léčení skrze spontánní tanec. Díky tomuto naprosto svobodnému (vnějšímu i vnitřnímu) pohybu při skvělé hudbě různých žánrů se v bezpečném prostoru můžeme skrze své tělo snadněji potkat sami se sebou i se svou duší, a ještě více se tak propojit se svými potřebami a touhami... K tomuto tvořivému, oživujícímu a také radostnému procesu nám stačí chuť a odvaha nechat se překvapit sami sebou - dovolit si prožít a projevit navenek vše, co k nám přijde... Není tedy vůbec nutné "umět tancovat", protože spontánní tanec má mnoho podob a často může probíhat spíše uvnitř nás díky meditaci v pohybu... Miluju práci s lidmi a po tančírnách emocí, čaker a jiných (nejenom) hlubokých témat ke mně přichází další a další inspirace... Moc ráda i Vás provedu tímto "tvořivým tancem", který může být zdrojem odpočinku i nové energie a chuti do života! ;-)")" 

LUCIE TALOVÁ

Jóga

Lucie: "Na cestu jógy jsem se vydala už docela dávno a stále mě překvapuje, jak hluboká je moudrost celého jógového systému, který vede k poznání sebe sama a k procesu vnitřní proměny. Díky józe nacházím pevnou půdu pod nohama, o kterou se mohu opřít a v klidu se ponořit do blaženého ticha, nebo na které mohu tančit a radovat se ze Života..." 


IVANA BRANDNEROVÁ

ESENCIÁLNÍ OLEJE doTerra

Od dětství ráda zpívám a tančím, miluji hudbu i ticho, léčivé vibrace lidských hlasů, zvuk lesa, vody, praskání ohně, dotek větru, krásu vůní. Žiji s manželem Markem a synem Šimonem v Nové Huti u Plzně, v místě, kde je příroda nablízku. Od roku 2014 mne na mé životní cestě doprovází esenciální oleje doTerra. Tyto oživující vůně, malí léčitelé v lahvičkách, mi vnáší do života nový rozměr. Těší mne, když se o jejich poselství mohu dělit s ostatními. 

MICHAELA PETERSEN


Tance silových zvířat

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA


Potní chýše INIPI

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim začal sám věnovat. Věřím, že díky zachování této pradávné tradice dostáváme my v našich zemích možnost, obracet se ke svým původním spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet.

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

Milli Janatková

Hlasová slavnost

Milli je všestranně nadaná hudebnice, výtvarnice a lektorka. Přirozeně propojuje zpěv a vizuální umění s pohybem těla, podobně jako různé hudební žánry a improvizaci. Vedle zpěvu hraje na kytaru a bicí. Od roku 2003 vystavuje, hudebně vystupuje od roku 2006. Působila mimo jiné na Universidade de Évora v Portugalsku a pedagogicky na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Věnuje se autorským multimediálním projektům. Album Proměna a projekt Klid, prosím! byly oceněny osmi nominacemi na The Independent Music Awards v USA. Současný projekt Mým kořenům byl nominován na prestižní ceny Classic Prague Awards v kategorii Crossover, a The IMAs. Věnuje se také malbě a grafice. Získala Čestná uznání např. v přehlídce Grafika roku. Její okouzlující empatická energie a projekty podporují ostatní k obnovení naděje, důvěry, úcty k sobě, zdraví a okolí 

www.milijanatkova.com