LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA ŠTĚTKOVÁ


Tančírny, taneční kruh Spirála, Vertikála pro děti, LABAILA

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci se věnuji  intenzivně a s láskou již 9 let. Kromě tanečních večerů pořádám intenzívní taneční víkendy, vedu taneční kroužek pro děti, taneční kruh pro ženy a nyní nově ženský kruh Labaila, tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a protože jsem poslechla svou touhu, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD) a chystám se na to znovu. Vystudovala jsem na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a snažím se na sobě nadále pracovat a neustrnout. Poskytuji i individuální rozvojové a pohybové poradenství. Ale hlavně - tanec je má vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství předávám dál.

MARKÉTA BACHOVÁ


Tančírny, Vertikála pro děti

Markéta o sobě říká: "Jsem tanečnice tělem i duší, už od dětství miluju tance různých stylů. Od baletu přes disco jsem se dostala k folklóru a poslední tři roky mě uchvátil hlavně spontánní tanec. A ten mě stále znovu překvapuje svou hloubkou - zjišťuju sama na sobě i na svém okolí, jak nás svobodný tanec může nejenom bavit, ale i léčit!! Rozhodla jsem se, že je už načase přestat tento druh tance jenom "brát" a moc ráda ho teď budu i "dávat"...přijďte, ráda vás uvítám! ;-)" 

MICHAELA PETERSEN


Tance silových zvířat

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA


Potní chýše INIPI

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom setkání a teď už dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim začal sám věnovat. Věřím, že díky zachování této pradávné tradice dostáváme my v našich zemích možnost, obracet se ke svým původním spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet.

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

Milli Janatková

Hlasová slavnost

Milli je všestranně nadaná hudebnice, výtvarnice a lektorka. Přirozeně propojuje zpěv a vizuální umění s pohybem těla, podobně jako různé hudební žánry a improvizaci. Vedle zpěvu hraje na kytaru a bicí. Od roku 2003 vystavuje, hudebně vystupuje od roku 2006. Působila mimo jiné na Universidade de Évora v Portugalsku a pedagogicky na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Věnuje se autorským multimediálním projektům. Album Proměna a projekt Klid, prosím! byly oceněny osmi nominacemi na The Independent Music Awards v USA. Současný projekt Mým kořenům byl nominován na prestižní ceny Classic Prague Awards v kategorii Crossover, a The IMAs. Věnuje se také malbě a grafice. Získala Čestná uznání např. v přehlídce Grafika roku. Její okouzlující empatická energie a projekty podporují ostatní k obnovení naděje, důvěry, úcty k sobě, zdraví a okolí 

www.milijanatkova.com