LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, taneční kruh Spirála, Živelné ženy, Vertikála pro děti, Radostné tělo

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci se věnuji  intenzivně a s láskou již 9 let. Kromě tanečních večerů volného tance s tématy i bez témat,  pořádám intenzívní taneční víkendy, vedu taneční kroužek pro děti, taneční kruh Spirála a taneční sdružení Živelné ženy, tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD) a chystám se na to znovu. Vystudovala jsem na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a snažím se na sobě nadále pracovat a neustrnout. Poskytuji i individuální rozvojové a pohybové poradenství. Ale hlavně - tanec je má vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

MARKÉTA BACHOVÁ (DJ Mamba Zelená při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)


Tančírny, Živelné ženy, Vertikála pro děti

Markéta (MaBa) o sobě říká: "Jsem tanečnicí tělem i duší, a také průvodkyní na cestě sebe-poznání a sebe-léčení skrze spontánní tanec. Díky tomuto naprosto svobodnému (vnějšímu i vnitřnímu) pohybu při skvělé hudbě různých žánrů se v bezpečném prostoru můžeme skrze své tělo snadněji potkat sami se sebou i se svou duší, a ještě více se tak propojit se svými potřebami a touhami... K tomuto tvořivému, oživujícímu a také radostnému procesu nám stačí chuť a odvaha nechat se překvapit sami sebou - dovolit si prožít a projevit navenek vše, co k nám přijde... Není tedy vůbec nutné "umět tancovat", protože spontánní tanec má mnoho podob a často může probíhat spíše uvnitř nás díky meditaci v pohybu... Miluju práci s lidmi a po tančírnách emocí, čaker a jiných (nejenom) hlubokých témat ke mně přichází další a další inspirace... Moc ráda i Vás provedu tímto "tvořivým tancem", který může být zdrojem odpočinku i nové energie a chuti do života! ;-)")" 

LUCIE TALOVÁ

Jóga

Lucie: "Na cestu jógy jsem se vydala už docela dávno a stále mě překvapuje, jak hluboká je moudrost celého jógového systému, který vede k poznání sebe sama a k procesu vnitřní proměny. Díky józe nacházím pevnou půdu pod nohama, o kterou se mohu opřít a v klidu se ponořit do blaženého ticha, nebo na které mohu tančit a radovat se ze Života..." 


MARIE VIOLETA

SNY V POHYBU

Psycholožka, terapeutka Gestalt, učitelka jógy a tance.

Odjakživa mě fascinoval vnitřní svět lidského prožívání a myšlení, který jakoby se skrýval za oponou toho, co je viditelné, za oponou slov a skutků. Tato zvědavost mě přivedla ke studiu Psychologie a později Psychoterapie Gestalt.

Díky mé první lásce - tanci, jsem objevila moji druhou první lásku - jógu. Tanec mi přináší hluboké osobní uspokojení, které se násobí když je sdílené. Baví mě rozvášnit lidi tancem a vidět je zářit radostí. Skrze jógu nalézám klid, zpomalení, utišení, a i to se násobí když je sdílené. Největší odměnou na konci jógové lekce je pro mě pohled na tváře, z kterých čiší mír.

V terapii se radost, klid, duše i tělo potkávají a zároveň je v ní prostor, a to doslova, pro všechno ostatní. Pro to méně příjemné, skryté, to co nechceme vidět, ale zároveň nás to tiše užírá, pro všechno co si nedovolíme vyjádřit, ať už jsou to myšlenky nebo pocity, to z čeho máme strach... Terapie nesoudí, naopak dává člověku svobodu objevit a projevit sám sebe ve své hluboké autentické podobě, a zároveň ho podporuje, aby si dovolil vnést tuto pravdu i do svého každodenního života. Mou velkou touhou je doprovázet druhé na cestě po vnitřních neprobádaných krajinách, být jim oporou, důvěrníkem, společníkem, vším co potřebují k setkání se sami se sebou.

MICHAELA PETERSEN


Tance silových zvířat

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA


Potní chýše INIPI

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim začal sám věnovat. Věřím, že díky zachování této pradávné tradice dostáváme my v našich zemích možnost, obracet se ke svým původním spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet.

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

Milli Janatková

Hlasová slavnost

Milli je všestranně nadaná hudebnice, výtvarnice a lektorka. Přirozeně propojuje zpěv a vizuální umění s pohybem těla, podobně jako různé hudební žánry a improvizaci. Vedle zpěvu hraje na kytaru a bicí. Od roku 2003 vystavuje, hudebně vystupuje od roku 2006. Působila mimo jiné na Universidade de Évora v Portugalsku a pedagogicky na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Věnuje se autorským multimediálním projektům. Album Proměna a projekt Klid, prosím! byly oceněny osmi nominacemi na The Independent Music Awards v USA. Současný projekt Mým kořenům byl nominován na prestižní ceny Classic Prague Awards v kategorii Crossover, a The IMAs. Věnuje se také malbě a grafice. Získala Čestná uznání např. v přehlídce Grafika roku. Její okouzlující empatická energie a projekty podporují ostatní k obnovení naděje, důvěry, úcty k sobě, zdraví a okolí 

www.milijanatkova.com