LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA VENUŠE ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec, zejména na platformě Mixcloud)

Co dělám?
Prožitkové tančírny, InFlow vědomý tanec,  Živelné ženy, KMEN, programová produkce Spirály, přechodové rituály na míru. 

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci a jeho potenciálu se věnuji  intenzivně a s láskou již 12 let. Kromě tanečních večerů volného tance s tématy i bez témata a nově i tančíren InFlow, pořádám intenzívní taneční víkendy, spolutvořím taneční sdružení Živelné ženy a vedu divadelně taneční projekt KMEN. Tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a v roce 2021 jsem se zúčastnila tanečního projektu Jáma Lvová Unlimited v rámci Tance Praha.  Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD). V letech 2016-2018 jsem vystudovala na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a  prošla mnoha pohybovými a seberozvojovými semináři. Protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. 

Tanec je má kořenová vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze hudbu, pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

DJ GARLIC - Václav Kašpar

Jsem ročník 1976, bydlím v Plzni a hudba je mojí celoživotní láskou. Nejen že ji rád poslouchám, objevuji nové (i staré) desky, chodím na koncerty a mixuji, ale také rád zpívám, hraji na kytaru, baskytaru a ukulele a také se už několik let učím výrobě akustických kytar.

V Dj-ování a mixování hudby jsem samouk a stále začátečník. Mám za sebou několik hraní naživo, se svojí ženou a synem pořádáme tématické i volné Tančírny na předem připravenou a namíchanou hudbu.

Kromě hudby rád tancuji, sportuji, cestuji, čtu, vařím, procházím se přírodou, piji dobré víno a jím dobré jídlo, ale mým největším koníčkem je čas strávený s mojí rodinou a samozřejmě konzumace česneku!

https://dj-garlic.webnode.cz/k-poslechu/

Václav - DJ Garlic

LUCIE TALOVÁ 

Jóga  
Jmenuji se Lucie a jóga mě provází životem slušnou řádku let a už si to bez ní vlastně vůbec nedokážu představit. Jóga je pro mě cestou hledání vlastní vnitřní přirozenosti, čistoty a Toho, co mě převyšuje, Toho, co je vnitřní podstatou nás všech. Jóga mě vede k prožívání sebe sama bez příkras, zato v mnohem hlubší spokojenosti a pokoře. Dnešní "civilizovaný" svět neustále křičí a upoutává naši pozornost, odčerpává mnoho našich životních sil a nedovoluje nám jen tak spočinout. Proto Vás zvu na společné lekce jógy, kde můžeme rozvíjet umění vnímat vlastní tělo a dech, rozvíjet schopnost zaměření pozornosti a tím zklidňovat roztěkanou mysl. Můžeme pak prožívat blahodárné uvnitřnění a svět kolem pak vnímat s větším nadhledem.

Lektorské oprávnění mám od roku 2014 a mé lekce jógy jsou ovlivněné zkušenostmi z vlastní praxe Iyengarovy jógy, astanga vinyasy a jógy podle Gítanandy a také různými pohybovými směry jako je tanec, tai chi, čchi kung, shintaido, podněty z moderní fyzioterapie a vývojové kineziologie. Využívám principy zdravého pohybu. Věnuji se také vlastní meditační praxi a dechovým technikám

MICHAELA PETERSEN

Tance silových zvířat 

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA

Potní chýše INIPI, Vision Quest a další léčebná setkání

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru, mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim před 9 lety začal sám věnovat. 

Letos (2021) jsem úspěšně prošel závěrečnou iniciací k vedení dalšího silného tradičního rituálu - Vision Quest (Hledání vlastní vize), kdy hledající sám, ale se silnou podporou pomocníků v základním táboře, bez jídla a vody po 3 dny v lese na vybraném ohraničeném místě, hledá svou životní vizi. Nejbližší Vision Quest pod mým vedením proběhne koncem srpna 2021. Viz VISION QUEST

Věřím, že díky zachování těchto pradávných tradic dostáváme my v našich zemích možnost obracet se postupně ke svým původním, spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet. 

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

a také Buena Pinta :-)