LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA VENUŠE ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)

Tančírny, Taneční kruh Spirála, Živelné ženy, KMEN, programová produkce Spirály, přechodové rituály

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci a jeho potenciálu se věnuji  intenzivně a s láskou již 11 let. Kromě tanečních večerů volného tance s tématy i bez témat,  pořádám intenzívní taneční víkendy, vedu Taneční kruh Spirála a vedu a spolutvořím taneční sdružení Živelné ženy, vedu divadelně taneční projekt KMEN,  tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD). Vystudovala jsem na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a snažím se na sobě nadále pracovat a neustrnout. Ale hlavně - tanec je má vášeň a můj lék na všechno a pevně věřím, že prožitkem skrze pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

SAMUELA MARKÉTA SMAZALOVÁ (DJ Mamba Zelená při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec)

Tančírny 

Markéta (MarSi) o sobě říká: "Jsem tanečnicí tělem i duší, a také průvodkyní na cestě sebe-poznání a sebe-léčení skrze spontánní tanec. Díky tomuto naprosto svobodnému (vnějšímu i vnitřnímu) pohybu při skvělé hudbě různých žánrů se v bezpečném prostoru můžeme skrze své tělo snadněji potkat sami se sebou i se svou duší, a ještě více se tak propojit se svými potřebami a touhami... K tomuto tvořivému, oživujícímu a také radostnému procesu nám stačí chuť a odvaha nechat se překvapit sami sebou - dovolit si prožít a projevit navenek vše, co k nám přijde... Není tedy vůbec nutné "umět tancovat", protože spontánní tanec má mnoho podob a často může probíhat spíše uvnitř nás díky meditaci v pohybu... Miluju práci s lidmi a po tančírnách emocí, čaker a jiných (nejenom) hlubokých témat ke mně přichází další a další inspirace... Moc ráda i Vás provedu tímto "tvořivým tancem", který může být zdrojem odpočinku i nové energie a chuti do života! ;-)")" 

DJ GARLIC - Václav Kašpar

Jsem ročník 1976, bydlím v Plzni a hudba je mojí celoživotní láskou. Nejen že ji rád poslouchám, objevuji nové (i staré) desky, chodím na koncerty a mixuji, ale také rád zpívám, hraji na kytaru, baskytaru a ukulele a také se už několik let učím výrobě akustických kytar.

V Dj-ování a mixování hudby jsem samouk a stále začátečník. Mám za sebou několik hraní naživo, se svojí ženou a synem pořádáme tématické i volné Tančírny na předem připravenou a namíchanou hudbu.

Kromě hudby rád tancuji, sportuji, cestuji, čtu, vařím, procházím se přírodou, piji dobré víno a jím dobré jídlo, ale mým největším koníčkem je čas strávený s mojí rodinou a samozřejmě konzumace česneku!

https://dj-garlic.webnode.cz/k-poslechu/

Václav - DJ Garlic

LUCIE TALOVÁ 

Jóga 
Jmenuji se Lucie a jóga mě provází životem slušnou řádku let a už si to bez ní vlastně vůbec nedokážu představit. Jóga je pro mě cestou hledání vlastní vnitřní přirozenosti, čistoty a Toho, co mě převyšuje, Toho, co je vnitřní podstatou nás všech. Jóga mě vede k prožívání sebe sama bez příkras, zato v mnohem hlubší spokojenosti a pokoře. Dnešní "civilizovaný" svět neustále křičí a upoutává naši pozornost, odčerpává mnoho našich životních sil a nedovoluje nám jen tak spočinout. Proto Vás zvu na společné lekce jógy, kde můžeme rozvíjet umění vnímat vlastní tělo a dech, rozvíjet schopnost zaměření pozornosti a tím zklidňovat roztěkanou mysl. Můžeme pak prožívat blahodárné uvnitřnění a svět kolem pak vnímat s větším nadhledem.

Lektorské oprávnění mám od roku 2014 a mé lekce jógy jsou ovlivněné zkušenostmi z vlastní praxe Iyengarovy jógy, astanga vinyasy a jógy podle Gítanandy a také různými pohybovými směry jako je tanec, tai chi, čchi kung, shintaido, podněty z moderní fyzioterapie a vývojové kineziologie. Využívám principy zdravého pohybu. Věnuji se také vlastní meditační praxi a dechovým technikám

MICHAELA PETERSEN

Tance silových zvířat 

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz

DAVID ŠTĚTKA

Potní chýše INIPI, Vision Quest a další léčebná setkání

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru mě v životě inspirovali dva důležití učitelé - nejdříve Vladimír Pauli a potom dlouholetá spolupráce s Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice severoamerických indiánů, které k nám Jorge přiváží, mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim před 7 lety začal sám věnovat. 

V současnosti procházím iniciací k vedení dalšího silného tradičního rituálu a to Vision Quest (Hledání vlastní vize), kdy hledající sám, ale se silnou podporou pomocníků v základním táboře, bez jídla a vody po 3 dny v lese na vybraném ohraničeném místě, hledá svou životní vizi. Nejbližší Vision Quest pod mým vedením by měl proběhnout na podzim 2021.

Věřím, že díky zachování těchto pradávných tradic dostáváme my v našich zemích možnost obracet se postupně ke svým původním, spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet. 

www.inlakesalaken.cz

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

a také Buena Pinta :-)