LEKTOŘI A PRŮVODCI


KATEŘINA VENUŠE ŠTĚTKOVÁ

(DJ Venus při vytváření hudebního a bezpečného prostoru pro váš tanec, zejména na platformě Mixcloud)

Co dělám?
Léčivý tanec, prožitkové tančírny, InFlow vědomý tanec,  Živelné ženy, KMEN, programová produkce Spirály, přechodové rituály na míru, blog Spirály. 

Tanci se věnuji celoživotně, ale volnému tanci a jeho potenciálu se věnuji  intenzivně a s láskou již 13 let. Kromě tančíren InFlow, pořádám intenzívní taneční víkendy, spolutvořím taneční sdružení Živelné ženy a vedu divadelně taneční projekt KMEN. Tančila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba a v roce 2021 a 2022 jsem se zúčastnila tanečního projektu Jáma Lvová Unlimited v rámci Tance Praha.  Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu Tanec pro vodu (GWD). V letech 2016-2018 jsem vystudovala na pražské HAMU taneční a pohybovou výchovu a  prošla mnoha pohybovými a seberozvojovými semináři. Protože jsem poslechla svou touhu a volání, dala jsem v Plzni základ prostoru Spirála. 

Tanec je má kořenová vášeň, moje modlitební i meditační cesta a můj lék na všechno. Pevně věřím, že prožitkem skrze hudbu, pohyb a tělo můžeme leccos zjistit a poléčit - ráda toto poselství ve všech formách tance předávám dál.

Osobní stránky: www.tanecnicezivotem.cz


KaVa 

Tančírny volného tance, dětské tančírny
tak tedy ...jméno KaVa je zkratkou našich jmen Kateřina a Václav, zároveň je to ale i jméno bylinky kava kava (pepřovník opojný) s uklidňujícími až sedativními účinky, navíc s listy ve tvaru srdce. Po užití této krasavice se nejdříve může dostavit lehká únava, následuje zlepšení nálady, zbystření smyslů - především sluchu. Člověk si připadá vnímavější, pozornější. Pokud bychom zvýšili dávku, mohou se dostavit až euforické účinky a záplavy emocí. A tak si to plánujeme i s naší tančírnou ... Vaší energii nejprve pěkně opepří, aby pak přes stav opojné extáze v závěru uklidnila ...

S myšlenkou se spolu spojit i v tvůrčí hudebně-taneční rovině si pohráváme už dlouho. Váša alias DJ Garlic djjuje, já zase tančím v Živelkách a Kmeni. Přes různé vlny a přítoky znalostí a dovedností jsme se ale shodli, že ze všeho nejvíc a ze srdce je, když tančíme jen tak, jak nás hudba a její energie vede...
V našich tančírnách se chceme postupně věnovat harmonii, rovnováze, dualitě, partnerství, práci na vnitřním muži a vnitřní ženě, jin - jangové energii ...zkrátka to, čím nás život vede, čím procházíme, co si zrcadlíme, co nepřijímáme, co naopak vítáme .. vždyť jsme na to právě že DVA.

KAMILA KOBLEROVÁ

Doprovázení ke smyslu, k vlastní hodnotě a síle, doprovázení v období menopauzy - "kruh moudrosti"

Jsem antropoložka, 20 let se pohybuji v oblasti psychoterapie a osobního rozvoje. Zajímám se mnoho let o člověka v jeho celosti a lidské otázky, které přesahují jeden obor - zdraví duševní i fyzické, kolektivní moudrost ve skupinách, vztah mezi mužem a ženou, lidské zrání ad.

Pracuji s těmi, kteří hledají své "povolání" a jsou ochotni tomu věnovat svoji odvahu a energii. Od dětí po dospělé.

Moc ráda doprovázím ženy v ženských podpůrných a sebe-poznávacích skupinách. Zajímají mě všechna období ženského života a přechodové fáze mezi nimi. Ve spolupráci s Katkou Štětkovou, která mě kdysi přivedla k volnému tanci, objevujeme v "kruhu moudrosti" tajemství ženské menopauzy.

Tělo a jeho moudrost mě fascinuje odjakživa, nejen to, jak se v něm zrcadlí naše duše i se všemi jejími šrámy, ale i to, jaké všechny cesty k úzdravě skrze tělo vedou. Napsala jsem knihu "Kdyby lidi byli stromy", která se zabývá celostním (body-mind) vzděláváním u nejmladších dětí a tajemstvím lidského těla.

Mám moc ráda stromy :-), arteterapii, volný tanec a veškerou improvizaci.

Kontakt na Kamilu: kami.bolfova@gmail.com


LUCIE TALOVÁ 

Jóga v Husovce a na intenzívních ženských víkendech  
Jmenuji se Lucie a jóga mě provází životem slušnou řádku let a už si to bez ní vlastně vůbec nedokážu představit. Jóga je pro mě cestou hledání vlastní vnitřní přirozenosti, čistoty a Toho, co mě převyšuje, Toho, co je vnitřní podstatou nás všech. Jóga mě vede k prožívání sebe sama bez příkras, zato v mnohem hlubší spokojenosti a pokoře. Dnešní "civilizovaný" svět neustále křičí a upoutává naši pozornost, odčerpává mnoho našich životních sil a nedovoluje nám jen tak spočinout. Proto Vás zvu na společné lekce jógy, kde můžeme rozvíjet umění vnímat vlastní tělo a dech, rozvíjet schopnost zaměření pozornosti a tím zklidňovat roztěkanou mysl. Můžeme pak prožívat blahodárné uvnitřnění a svět kolem pak vnímat s větším nadhledem.

Lektorské oprávnění mám od roku 2014 a mé lekce jógy jsou ovlivněné zkušenostmi z vlastní praxe Iyengarovy jógy, astanga vinyasy a jógy podle Gítanandy a také různými pohybovými směry jako je tanec, tai chi, čchi kung, shintaido, podněty z moderní fyzioterapie a vývojové kineziologie. Využívám principy zdravého pohybu. Věnuji se také vlastní meditační praxi a dechovým technikám

Pravidelné hodiny jógy s Lucií (Jóga v Husovce) - úterý 8.30 - 10.00, středa 16.30 - 18.00. Kontakt na Lucii: LucieTal@seznam.cz, 775098887  


MICHAELA PETERSEN

Tance silových zvířat/ Metamorfóza

Mé srdce rozeznívá osobní motto "Cesta je život a život je cesta" a díky toulavým botám jsem stále v pohybu - podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mě přijít na osobní konzultace.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho - poděkování Matce Zemi - nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

Více na www.nusta.cz


DAVID ŠTĚTKA

Potní chýše INIPI, Vision Quest a další léčebná setkání

Na cestě za hledáním vyššího smyslu a směru, mě v životě inspirovala dlouholetá spolupráce s mým učitelem - Jorgem Redtail Hawkem - tanečníkem slunce. Tradice lakotských indiánů, které k nám Jorge přiváží a mezi něž patří i obřad indiánské potní chýše - Inipi, mě natolik oslovily, že jsem se jim před 9 lety začal  jeho  požehnáním sám věnovat. 

V létě 2021 jsem úspěšně prošel závěrečnou iniciací k vedení dalšího silného tradičního rituálu - Vision Quest (Hledání vlastní vize).  Nejbližší Vision Quest pod mým vedením proběhne v září 2024. Viz VISION QUEST

Věřím, že díky zachování těchto pradávných tradic dostáváme my v našich zemích možnost obracet se postupně ke svým původním, spirituálním zapomenutým tradicím a znovu je objevovat a rozvíjet. 

Aho Mitakuye Oyasin/ Harmonii ve všech našich vztazích!

a také Buena Pinta :-)