SEMINÁŘE A DÍLNY

Víkendové, vícehodinové nebo vícedenní ucelené semináře a dílny vedené tvůrčími a zajímavými osobnostmi..

"ŽENY"

Představení Tanečního kruhu Spirála a Živelných žen

31.5. od 19.00 - Moving Station (Jižní předměstí)

Taneční představení obou uskupení, jež uvede choreografie "malých žen" ze starší Vertikály. Čím si ženy procházejí, co řeší, nebo neřeší, jak může taková situace vypadat v tanci? Lze vidět a pocítit v pásmu choreografií na různá ženská témata, například matky a dcery, ženská sounáležitost nebo měsíční cyklus. Věkový rozptyl žen v našich tanečních uskupeních je od 30 do 56 let, což s sebou nese silnou ženskou energii, zkušenost a zároveň hravý nadhled :-).

Předskokanky: Choreografie "malých žen" z tanečního kroužku Vertikála  

Živelné ženy - 5ti členné uskupení žen, které tančí raději improvizovaně než organizovaně. Mají za sebou taneční projekt Živly se kterým vystoupily na festivalu Letem světem a nyní finišují s novým projektem - Cykložena - přehledný úvod do menstruačního cyklu v tanci.

Taneční kruh Spirála - 11ti členné uskupení žen, které tančí raději organizovaně než improvizovaně :-). Již 4 rokem procházejí  v tanečních choreografiích jemně tématy knihy "Ženy, které běhaly s vlky". Tak trochu taneční konstelace :-) v rytmu flamenca, salsy nebo tanga.        

Vstupné 50 Kč na místě


RITUÁL INDIÁNSKÉ POTNÍ CHÝŠE INIPI

Sobota 5.5.2018 od 10.00
 s Davidem Štětkou
Zahrada Chotěšovského kláštera

Májová očista, vstup do proudící jarní energie v plné síle. Pobyt v chýši i její příprava přináší možnost úplně se zastavit a na okamžik naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Zjistit, jak se vlastně cítí, co mu chybí a kam chce směřovat. Takovou příležitost je dobré nepropásnout. Sejdeme se v 10h v klášterní zahradě v Chotěšově, kde společně připravíme a prožijeme prastarý indiánský rituál. Je třeba se sejít včas, protože společně připravujeme oheň i chýši, což je nezbytnou součástí celé události.

S sebou: muži - trenýrky, bavlněné tričkoženy - bavlněné šaty nebo sarongstarou karimatku na sezení, malý ručník do chýše, velký potom na utření, drobný předmět na oltář Inipi

Příspěvek je dobrovolný (obvykle 400kč).
Když přivezeš něco k snědku, posedíme pak ještě u společného jídla.

PŘIHLÁŠKY PŘEDEM NUTNÉ!


ONLINE REZERVACE A PŘIHLÁŠKA

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.