VLNĚNÍ

26. - 28. dubna 2024 - Zahrada U Rodinů, Víska ev. č. 4, Čmelíny, Nepomuk

 s Kateřinou Štětkovou a Lucií Talovou

Cena víkendu 4.200 (zahrnuje program, ubytování - spí se ve dvoulůžkových pokojích a skvělou vegetariánskou plnou penzi, za příplatek je na místě možno využít saunu nebo koupací sud) 

PRO ZÁVAZNOU REZERVACI JE TŘEBA UHRADIT ZÁLOHU 2000 DO 14.4.2024 PŘES TENTO ODKAZ

Milé ženy, tanečnice, jogínky... 

Jaký zažíváte pocit při pohledu na jemně rozvlněnou hladinu, kdy se vlnka za vlnkou plynule pohybují svým směrem? Jak se vám líbí vlnivý pohyb hada? Jednou jsem měla možnost hada sledovat při pohybu na hladině rybníka. Byl to neskutečně krásný pohyb, od kterého jsem nedokázala odvrátit zrak. Ta ladnost, ta elegance, to přirozené plynutí. S lehkostí a pružností.

Naše páteř je tak podobná té hadí. Pojďme se na ni společně naladit a zkusme rozvinout její potenciál do toho nádherného vlnivého pohybu, jež je také tak příjemný a přirozený. Pojďme se hýbat v uvolnění, které ale vychází z vnitřní opory a síly. Pojďme svůj pohyb podpořit i dechem a plným vědomím. V tomto vědomě prováděném plynulém pohybu se skrývá tajemství blaženosti.

Pojďme se hýbat. Pojďme tančit. Pojďme v sobě podpořit život.

Pojďme si v odobí Beltainu dopřát ženské spolubytí, provázený spontánní tanec a jógu se zkušenými průvodkyněmi Kateřinou Venuší Štětkovou (tanec) a Lucií Talovou (jóga). 

Kateřina s Lucií za sebou mají již několik společných ženských víkendů. Spolupráce nás baví a obohacuje, protože obě máme rády to, co dělá ta druhá.  

 Víkend je skvělá příležitost propojit se se svým tělem, dechem a myslí v krásném prostředí Zahrady u Rodinů.

Budeme brát své tělo a svou duši do tance a pohybu, ukazovat jim nové směry a zažívat s nimi nové zkušenosti.  Budeme využívat jógová cvičení v jemnosti i dynamice. Struktura i intenzita cvičení bude přizpůsobena složení skupiny. Vhodné i pro začátečníky.

Čekají nás 2 provázené taneční sety, 2 bloky jógy, 1 blok hravých pohybových forem a překvapení  a 2 jemné ranní rozcvičky. A čeká nás také jedno blahodárné překvapení a další možnosti, jak si program zpestřit. Dle počasí mohou některá cvičení proběhnout venku. Bude i volný prostor na procházky. Na místě je možné domluvit si využití koupacího masážního sudu či sauny. 

Lektorky/průvodkyně vikendem

Kateřina Venuše Štětková - tanečnice, průvodkyně, choreografka s intenzívní praxí od roku 2010. Zakladatelka prostoru Spirála v Plzni. Tančím s lidmi i pro lidi. Miluju spontánní a vědomý tanec, ale i scénický tanec a folklór. Provázím přechodovými rituály, učím ostatní, jak se skrze tanec a pohyb zamilovat do svého těla.   

Vlna je základním a naprosto přirozeným tanečním pohybem zejména pro ženy. Vlna v tanci nás vezme do hlubokého tanečního prožitku, do samého nitra našeho bytí a radosti z těla. 

Lucie Talová s instruktorskou praxí od roku 2014. Mé lekce jógy jsou ovlivněné zkušenostmi z vlastní praxe Iyengarovy jógy, astanga vinyasy a jógy podle Gítanandy a také různými pohybovými směry jako je tanec, tai chi, čchi kung, shintaido, Bothmerova gymnastika a podněty z moderní fyzioterapie a vývojové kineziologie. Využívám principy zdravého pohybu. 

Páteř naší jógové praxe:
Aktivace hlubokého stabilizačního systému – vědomí středu, ovládání svalů stabilizačního systému přímo souvisí s vlnivým pohybem
Práce s dechem – pro podporu toku prány (životní energie), pro hlubší a vědomější prožitek
Páteřní vlny – jako krije (pohybové sekvence) vycházející s jógových ásán

Dále se necháme nést společnou Vlnou ;)

Zahrada u Rodinů, ubytování

PŘIHLÁŠKA NA VLNĚNÍ

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.