Šedá je dobrá (jako fakt)

24.03.2022

Bych si úplně nepomyslela třeba před dvěma lety. Poctivě jsem si barvila vlasy od.. vlastně tak nějak průběžně pořád, takže ani nevím, kdy mi začaly šedivět. Ale vzhledem k rodinné anamnéze asi brzy, tipuju, že někdy kolem 35 roku. Pravda, snažila jsem se barvit či dobarvovat eko/bio drahou barvou už dost let, chápete, životní prostředí, moje tělesné prostředí a tak, ale ta šedá drážka kolem pěšinky co tři týdny mě v poslední době stresovala čím dál tím víc.

A doba kovidová a asociální mi byla v tomto případě nápomocná. Najednou mi přišlo, že už to fakt stačí, že mě to nebaví a že to prostě zkusím. Takže jsem nechala šedou drážku, ať se rozšiřuje. Neměla jsem odvahu nechat se ostříhat na ježka, což by byla nejrychlejší, ale veeelmi drsná cesta. Nemám totiž vhodnou ježko hlavu, nemám dostatečně vhodně modelovaný obličej, dlouhou šíji a veliké oči s dlouhýma řasama, které by to zachránily. Takže p o s t u p n ě. Nejdřív to docela šlo, ale zhruba po 5 měsících nebarvení jsem vypadal skutečně zvláštně. Jeli jsme v té době na zásadní túru do Jižní Ameriky, takže jsem prošla velkou krizí na téma, jak to vypadám, stará/mladá, takhle jet nemůžu, co si o mě v té Americe pomyslí!?! Že jo?! Navíc, místní ženy mají téměř černé vlasy, jen lehounce prošedivělé až do nejvyššího věku, což bylo poněkud demoralizující, ale co už. Nikdo se mi neposmíval, třeba si mysleli, že je to u nás běžné, mít hlavu napůl šedou a napůl hnědou a já jsem prošla svou největší krizi s odstupem a zásadním zjištěním, že pokud vydržím, vyjádřím úctu zejména sama sobě, své pravdivosti a vlastně i všem ženám minulým, současným i budoucím.

Zkrátím to. Teď už mám hlavu celou šedou /stříbrnou/ tmavě šedou/ světle šedou. Všechny odstíny tyhle tam jsou a cítím se v tom skvěle. Dospívající děti a jejich kámošky (kámoši mlčí) mi říkají, že je to "cool". To mě uklidňuje, že jdu s módou, asi. Mému muži se to líbí, držel mi palce celou dobu. Jsem najednou hodně podobná mojí mámě. Jo, vypadám asi starší. Prostě nejspíš vypadám na svůj věk. Věnuju se tanci, tedy i veřejnému vystupování, děsilo mě, že budu jako stará tanečnice? A proč ne? Jsem teď zralá tanečnice, která přinesla do taneční skupiny nový odstín. Přiznala jsem barvu :-).